Overslaan en naar de inhoud gaan

Jongeren en het leven na kanker: conferentie, uitwisseling en ontmoeting

De teams van het Jules Bordet Instituut organiseren op dinsdag 8 september 2026, van 14.00 tot 17.00 uur, een conferentie over het leven na kanker bij jongeren. De bijeenkomst vindt plaats in het Tagnon-auditorium van het Instituut.

Er wordt een versnapering aangeboden.

Deelname is gratis, maar inschrijven is verplicht. Schrijf u hier.

****
Kanker stopt niet wanneer de behandeling eindigt. Voor veel adolescenten en jongvolwassenen (AJA) is het leven na kanker een overgangsperiode die heel wat vragen oproept: de hervatting van studies of werk, aanhoudende vermoeidheid, het sociale leven, toekomstplannen, vruchtbaarheid, mentale gezondheid, lichaamsbeweging en de medische opvolging.

Naar aanleiding van Rode September nodigen het AJA-team van het Jules Bordet Instituut en Onco.care u uit voor een namiddag vol ontmoetingen, informatie en uitwisseling over het leven na kanker.

Dit evenement richt zich tot alle adolescenten en jongvolwassenen die met kanker werden geconfronteerd, ongeacht hun diagnose, evenals hun naasten, studenten, zorgprofessionals en iedereen die meer wil weten over de specifieke uitdagingen van deze levensfase.

Na een reeks korte presentaties worden de deelnemers uitgenodigd deel te nemen aan een World Café, een interactieve werkvorm die de uitwisseling stimuleert tussen patiënten, naasten, zorgverleners, studenten en leden van de vereniging Aïda (de Franse partnerorganisatie van het AJA-team). Iedereen krijgt de kans om ervaringen te delen, vragen te stellen en samen na te denken over de noden van jongeren na kanker.

Tijdens de namiddag maakt u eveneens kennis met de initiatieven die Aïda ontwikkelde om jongeren na kanker te ondersteunen, waaronder Highway to Health, de AJA Academy en Trëma, hun nieuwe ontmoetingsplek die volledig gewijd is aan het leven na kanker.

Het doel van deze bijeenkomst is een ruimte te creëren voor luisteren, dialoog en uitwisseling, waar elke ervaring telt en iedereen kan bijdragen aan een betere begeleiding van jongeren na kanker.

Programma

14.00 – 14.15 uur
Onthaal van de deelnemers

14.15 – 14.45 uur
Voorstelling van het AJA-team en Onco.care
Dr. Sarah Buntinx en Lucie Dufresne De Virel

14.45 – 15.00 uur
Voorstelling van de vereniging Aïda en haar initiatieven voor jongeren na kanker
Mevr. Sibylle d'Arfeuille en Mevr. Jalini Rouviere

15.00 – 15.15 uur
Koffiepauze

15.15 – 17.00 uur
World Café: interactieve uitwisseling over het leven na kanker bij adolescenten en jongvolwassenen

Aan verschillende thematafels gaan patiënten, naasten, zorgverleners, studenten en vertegenwoordigers van de vereniging Aïda met elkaar in gesprek over de uitdagingen van het leven na kanker. Ze delen ervaringen en brengen samen de noden van jongeren in kaart om de begeleiding van morgen mee vorm te geven.

--> Voor meer informatie over Aïda kunt u contact opnemen met het team via contact@associationaida.org, hun website raadplegen of hun vidéo bekijken.

 



Geassocieerde dienst
Adolescenten en jonge volwassenen met kanker AYA