Overslaan en naar de inhoud gaan

Adolescenten en jonge volwassenen (AYA) met kanker

AJADe dienst Adolescenten en jonge volwassenen (AYA) van het Jules Bordet Instituut begeleidt jonge kankerpatiënten tussen 16 en 35 jaar.

Wie tussen 16 en 35 kanker krijgt, wordt getroffen precies op het moment dat we onze identiteit, zelfstandigheid, carrièreplannen, vriendschappen en romantische relaties uitbouwen of kiezen om een gezin te stichten. De diagnose en behandelingen kunnen die belangrijke stappen verstoren, met blijvende gevolgen voor de lichamelijke en mentale gezondheid, het zelfbeeld, de sociale banden en het toekomstperspectief.

Het is belangrijk om deze patiënten specifieke zorg te bieden die tegemoetkomt aan hun psychosociale, emotionele en medische behoeften, die verschillen van die van kinderen of oudere volwassenen.

Wij willen hen persoonlijke begeleiding bieden, gericht op de specifieke behoeften van elke jongere, met uitgebreide ondersteuning: medisch, psychologisch, sociaal en menselijk. 

We helpen patiënten om te gaan met de vragen die kunnen opduiken tijdens de behandeling: hoe kunnen ze die combineren met hun studies of job? Wat moeten ze doen om hun vruchtbaarheid te vrijwaren? Hoe kunnen ze een sociaal leven in stand houden, een gezin stichten of zich gewoon goed in hun vel voelen? Hoe moeten ze verder na de behandeling?

Dankzij een holistische aanpak houdt ons team rekening met alle aspecten van het leven van de patiënt en biedt het hen een zorgtraject op maat in een zorgzame omgeving.

Het team

  • Arts: Sarah Buntinx
  • Verpleegkundige: Lucie Dufresne
  • Psychologen: Lucie Ponsard en Yves Libert
  • Maatschappelijk werker: Loïc Veys